ОТЧЕТ за дейността на ЛК Виа Понтика за първо полугодие на Лайънс 2014/2015 год.

„Лайънс Клуб - Виа Понтика” от самото си създаване се е насочил към подпомагане на деца в неравностойно положение в региона. През отчетния период са осъществени множество инициативи за подпомагане на болни деца и деца, лишени от родителски грижи, които са достойно отразени в медиите на регионално и националено ниво.

• м. 06.2014 – Член на клуба осигури консултация на дете аутист от Малко Търново.

• м.06.2014 - Членове на клуба посетиха организираното представяне на книгата на проф.Сребра Михалева, член на Лк Велико Търново

• м.06.2014 г. - Участие в среща с кмета на Бургас с обществени организации за обсъждане на съвместни инициативи.

• м.07.2014 - Парти по случай рожденния ден на клуба

• м. 08.2014 – Участвахме активно в благотворителния концерт за събиране на средства за склуптура на Георги Калоянчев.

• м.09.2014 г. - Закупихме климатик за отопление на децата, лишени от родителски грижи от Дома в гр.Средец

• м.09.2014г. - Членове на клуба взеха участие в годишното общо събрание и шестия морски празник Морелиада 2014.

• м.11.2014 г. - Членовете на клуба посетиха редовно събрание на ЛК Несебър, обмениха опит и обсъдиха съвместни инициативи на двата клуба.

• 15.11.2014 г. - Президента на ЛК Виа Понтика участва в благотвориъелни бал по повод чартирането на първия дамски Inner Wheel Club в Бургас и връчи поздравителен адрес на новоучредения клуб.

• 15.11.2014 г. - членове на клуба участваха на празненството по повод рожденния ден на сдружение Младежки глас, обсъдени бяха съвместни инициативи и беше шръчен поздравителен адрес.

• м.11.2014 г. Проведохме акция за измерване нивото на кръвна захар, послучай световния ден за борба с диабета, със съдействието на Обществен дарителски фонд и Община Бургас. Бяха изследвани 100 граждани на град Бургас с мобилна лаборатория.

• м.12.2014 г. - На 24.12.2014г. децата от Център за настаняване от семеен тип в к-с Меден Рудник, град Бургас получиха коледни подаръци - спортни екипи и лакомства от ЛК Виа Понтика.

• 12.12.2014 г. - Членовете на клуба активно се включиха в Коледния благотворителен бал, организиран от ЛК Несебър.

Президент 2014-2015 година Христина Ангелова

ЛК Виа Понтика получи поздравително писмо от зам.кмета на Община Бургас д-р Лорис Мануелян за помощта за децата от защитено жилище в к-с Меден Рудник, Бургас.

------------------------

ЗА КОНТАКТИ: