Безопасността в Интернет за нашите деца

Специално за учениците в Бургас, членовете на Лайънс Клуб „Виа Понтика стартираха кампания за безопасността в Интернет.

Членовете на Лайънс Клуб „Виа Понтика стартираха кампания за безопасността в Интернет. Старта на кампанията започна в ОУ „Братя Миладинови“ със съдействието на Училищното Настоятелство представлявано от председателя г-жа Калина Калоянова. Лайънс дари на училището книгите „Net cetera-Тъмната страна на нета. Наръчник за родители”. Това е първото печатно издание на специално адаптирания към българския потребител Наръчник за родители, даващ основите на това, което като родители трябва да знаем за безопасността на нашите деца във виртуалното пространство на Интернет и мобилните мрежи за общуване. От родителите в голяма степен зависи, дали поведението на нашето дете онлайн ще бъде "задължителна тайна за възрастни" или източник на гордост. Изданието е на разположение за всички родители и ученици в училищната библиотека на ОУ ”Братя Миладинови”.

От клубът се надяват споделеният опит да помогне за преодоляване на дигиталното разделение между поколенията и за намирането на повече информация и помощ при конкретни заплахи за сигурността на децата ни. Наръчникът е част от Лайънс Програма "E & e-Democracy" насочена към обучение в Европейска и електронна демокрация. Чрез разпространение на изданието ще се набират средства за изграждането и развитието на Онлайн Обучителен Институт за жизнено важни социални и здравни знания, умения и навици от най-ранна детска възраст през целия живот.

Коментари (0)

Вашият коментар :